DANIŞMANLIK

DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ

ÖZEL PROJELER


PROJE GELİŞTİME

Bir alanda başarılı proje üretimi için gereken tüm birimlere ve ilişkikilere sahip olan Moncon Investment, yatırımlarınızın “en iyi” getiriyi sağlaması için özgün projeler üretir. İsterseniz bu projenin tamamı sizin olur ya da proje ortaklığı avantajından yararlanırsınız.

“Birikim sahibi bir kişi kendine ait 60 m2 bir gayrimenkulü rahatlıkla alabiliyor ise aynı birikime sahip 3 kişi ile birleşince aynı birikim ile minimum 80 m2 bir gayrimenkulun sahibi olabilir…”.

Moncon Invesment, danışanlarına birden fazla alanda ve yatırımcı beklentilerini tam anlamıyla karşıayan kur-sursuza yakın projeler sunmayı ilke edinmiş bir kurumdur.

YATIRIM ORTAKLIĞI

Montenegro’da ofisimizi açtığımız ilk günden beri farklı beklentileri olan birbirinden farklı müşterilere hizmet verdik. Bu zaman içinde gördük ki, insanlar birikimlerinden “yüksek getiri” elde etmek için bir araya gelmek istiyor ama karşılıklı güven zaman istiyor. Ve yeni dönemde bu beklentileri bir araya getirip ve sorumluluğu üstlenerek “güven” unsuru olmaya karar verdik. İşte bu nedenle, birikimiminiz oranında büyük bir projenin parçası olup “daha yüksek getirili” bir yatırım yapabilirsiniz.

Yeni Şirket Kurma


SÜREÇLERE HAKİM DANIŞMAN

Montenegro genç, dinamik ve stratejik hareket eden bir yönetim yapısına sahiptir. Şirket kuruluşu için yasaları iyi bilen ve değişime hakim, yetkin bir ekibe sahibiz.

“ekmeği ekmekçiye ver, bir ekmek fazla ver… yine de kazanan sen olursun!”

Sizden istenilen belgelerin eksiksiz düzenlenmesi, istenilen formatlarına uygun olması ve ihtiyaçlarınıza uygun izinler konusunda doğru bilgilendirilmeniz Moncon Invesment’ta temel kuraldır.

HIZ BAZEN SİZİ YAVAŞLATIR.

Süreçler hakkında sizi doğru bilgilendirmek, sizi kazanmak adına “yapılamayacak sözleri vermek” bizim işimiz değil. Sizden doğru evrakları alıp, sizi doğru bilgilendirmek, iki tarafa da kazandırır. Bu iş anlayışı ile kurduğumuz ilişkiler hem yatırımcılarımıza hem de bize bugüne dek önemli avantajlar sağladı ve sağlamaya devam ediyor.

Size, şirket kurulumunun tüm aşamalarında “eksiksiz” ve “güvenilir” hizmet veriyoruz.

Yatırım Yaparak Montenegro Oturma İzni


Yatırım Yapma ve Oturma İzni

Montenegro’da şirket kurarak ya da yatırım yaparak oturma ve çalışma izni alma süreçleri 2018 yılında yeniden düzenlenmiştir. Diyelim, 5 ortaklı bir şirket kurarak bir gayrimenkul yatırımı yaptınız. Oturma izni ve çalışma izni için müracaat ettiniz. Danışman firma işlemlerinizi vaad ettiği sürede tamamlayamadı. Neden dersiniz?

“Montenegro yönetimi nitelikli yatırım ve ülkenin hedeflerine uygun büyüme için tüm süreçleri yeniden düzenledi..”

Bize gelen başvurularda sık rastladığımız sorulardan biri de, müracaatlarda yaşanan sıkıntılar. Eğer, süreçleri bilen ve doğru yöneten danışmanlar ile çalışırsanız “sıfır sorun” yaşarsınız. Mesela,  5 ortak düşük sermayeli bir şirket kurduğunuzda oturma izin süreçleri size vaad edilen gibi yürümeyebilir…

Montenegro’da Yatırım

Montenegro’da çalışma izni almak için ilk yollardan biri, herhangi bir alanda yatırım yapmaktır. Biz, size hem yatırım yapacağınız alanlar konusunda, yatırım süreçlerinizde ve yatırımınız ile paralel oturma ve alışma izinlerinizde danışmanlık hizmeti veriyoruz. Hem de gerçekçi ve güncel bilgilerle…

Montenegorlu Şirket ile Ortak Olmak


NASIL ORTAK OLURSUNUZ?

Avrupalı bir şirket ile nasıl ortak olunur? Şirketin hisse değeri belirlenir ve siz yüzde kaçını almak istediğinizi karşı tarafa iletirsiniz ve gerekli görüşmeler pazarlıklar tamamlanır ve ortak olursunuz… Montenegro’da da süreçler aynen böyle çağdaş yürür…

“Montenegro’da bir iş kurmak için bir vatandaş ile ortak olmak zorunda değilsiniz. Bir vatandaş ya da şirket ile  bir geleceğe ortak olursunuz, eşit vatandaşlık ilkeleriyle..”

Montenegro’da turizm ya da başka bir alanda bir şirket ile “ortak” olarak yatırım yapmak istediğinizde, size bu ortaklık ile ilgili tüm süreçlerde “danışmanlık” hizmeti veriyoruz. İstediğiniz takdirde sizin adınıza tüm süreçleri sizin için yönetiyoruz.

OTAKLIK İLE ÇALIŞMA VE OTURMA İZNİ

Montenegro’da faaliyet gösteren bir şirkete ortak olarak çalışma ve oturma izninin belgeleri ve süreçleri farklıdır. Moncon Invest, deneyimi ve güçlü işbirlikleriyle bu süreci sizin için yönetirken, yatırımınızın da tüm süreçlerinde sizin yanınızda…

Global Şirket Şubesi Açma


TÜRKİYELİ YA DA BAŞKA GLOBAL ŞİRKETE ŞUBE AÇMA

Dünyanın birkaç ülkesinde faaliyet gösteren şirketinize ya da global faaliyet gösteren bir şirkete Montenegro Ofisini ya da şubesini açmak istiyorsanız… Tüm süreçlerde bilgi, deneyim ve güçlü ilişkilerimizle yanınızdayız.

“40 ülkeye ihracat yapan mobilya şirketi ile anlaştım… Montenegro Şubesini nasıl açabilirim?”

Faaliyet göstereceğiniz iş alanı ne olursa olsun öncelikle temel süreçler ve belgelerin kanunlara uygun yürütülmesi gerekmektedir. Moncon İnvestment bu süreçleri başarıyla yürüten deneyimli bir ekibe sahiptir.

ŞUBE AÇMAK İÇİN ÇALIŞMA OTURUM İZNİ SÜRECİ

İşiniz ve faaliyet alanı hakkında Montenegro’da yaşayacağınız durumlar, otuma ve çalışma izinleri, süreçler ve süreler konusunda deneyimli ekibimiz ile danışmanınız olmamız için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Kafanızdaki tüm soruların “doğru” ve “net” yanıtları için İstanbul ya da Montenegro’da sizi kahve içmeye bekliyoruz.

Oturma ve Çalışma izinleri


UZUN SÜRELİ OTURMA VE ÇALIŞMA İZİNLERİ

Montenegro genç bir ülke olmasına rağmen AB Üyelik Sürecini başarılı ve hızlı bir şekilde yürütmektedir. Bu nedenle beklenenin üzerinde bir ilgi görmektedir. Çalışma ve oturma izin süreçlerini kendi ülke gelişim süreçlerini gözden geçiren ülke mevzuatını da yenilemiştir.

“ülkenin hedefi daha çok yatırımcı daha çok nüfus yerine nitelikli ve gelişime katkıda bulunacak yatırımcıdır…”

Yeni mevzuat süreçlerle ilgili bazı yenilikler içermektedir. O nedenle “Montenegro vatandaşlık, oturma ve çalışma izni” ile sağlıklı ve doğru bilgi almadan imza atmayın. Kurumumuz tapu aşamasında bile üç aşamalı inceleme yapan bir danışmanlık şirketidir. O nedenle siz de en az bir iki bilgiyi karşılaştırın. Unutmayın, dünyanın neresine olursa olsun “devlet” ile yapılan işlerde 3 gün – 5 gün gibi süreçler evrakların yanında gündeme de bağlıdır…

EVRAKLAR VE SÜREÇLER

Diyelim karar verdiniz, size verilen evrak listesini tamamladınız ve süreci başlattınız. Tam süreç tamamlanmak üzere iken eşiniz ya da oğlunuz için başvuru yaptınız. Süreç sizin için yeniden başlar. Özellikle oturma ve çalışma izni için size “geçek” mevzuatı anlatacak kurumları tercih edin.

Mocon Investment sektörün en deneyimli “danışmanlık” şirketi olarak, oturma, çalışma izni izni ile ilgili tüm süreçleri yönetmektedir.

YATIRIM BÖLGELERİ

Montenegro üç yatırım bölgesinden oluşur. Güney, Orta Bölge ve Kuzey. Her Bölge hem yatırım seçenekleri açısından hem de getiri açısından farklılıklar gözetir.

Montenegro yatırım bölgeleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız…

DAHA FAZLASI

NİÇİN MONCON İNVEST?

Montenegro hakkında, internet üzerinden kısa bir arama yaptığınızda çok azı aynı birbirinden tamamen farklı bilgilerle karşılaşacaksınız. Bir haftada vatandaşlık için yüksek rakamlardan birbirine benzemeyen emlak fiyatlarına… Gerçekleri bu kadar farklılık gösteren bir dünyada Montenegro Investment’a neden güveneceksiniz?

Müşteri Odaklı Hizmet

Bizim için ilk sırada sizin beklentileriniz ve hedefleriniz vardır.

Sektörel Deneyim

Alanlarında deneyim sahibi bir ekibe sahibiz ve onların birikimi sizin kazancınız.

Yerel Hizmet Ağı

Hem Türkiye’yi iyi bilen, Montenegro’da yaşayan bir networke sahibiz.

Gerçekçi Planlama

Yatırımlarınızın gerçeklerle planlanmış hedeflere ilerlemesini sağlarız.

Güçlü İlişkiler

Gerek yürüttüğümüz projeler, gerek geçmişte yaptığımız işler sayesinde güçlü ilişkilere sahibiz.

30 Yılı Aşan Birikim

Moncon Invest kurucuları sektörde 30 yılı aşan bir birikime sahiptir.